Senaryo yazarlığı bir yanıyla yaratıcılığa diğer yanıyla bilgiye dayalı bir meslektir. Söz konusu bilgi, temel senaryo yazarlığını içerir. Buna karşılık yazma aşamasında bu temel bilgiye sahip olunsa da üretim ve proje sonuçlandırma süreci her şeye rağmen çetrefildir. Unutulmamalıdır ki her türün tipolojik bir karakteristiği de vardır. Bu programımızda birkaç türün (polisiye, korku, kahramanlık gibi)tipolojik özelliklerini göreceğiz ve bunları senaryolara adapte edeceğiz. Bu yazarlık macerasının yaratıcı yanını, disiplinli ve bilgiyle oluşturulmuş bir ortamda bir üretimle sonuçlandırmak bir yazar adayı için en büyük fırsattır.

Sizlerle temel senaryo bilgilerini, karakter yaratmayı, türlere uygun yazmayı hem teorik düzeyde ele alacağız hem de kişisel projelerinizi başlangıçtan sona birlikte noktalayacağız. Ayrıca tamamlanmış senaryonuzun ilk eleştirisini, ilk önerilerini ve ilk düzeltmelerini bu eğitim programı içinde gerçekleştireceğiz.

Senaryo dersleri hafta sonu Cumartesi 3 saat Pazar 3 saat olarak tasarlanmıştır. Senaryo Atölyesi 3 aylık bir süreyi kapsamaktadır.

iletisim@pakusat.com

İletişim
15 Mayıs Mah.559 Sk. No:6 Kat:1/D:1 Ergene İş Merkezi (Murat KPSS Eğitim Kurumları Yanı) Pamukkale
05375123181
HAFTA İÇİ: 08:00 - 17:00 HAFTA SONU: 11:00 - 16:00
HABER BÜLTENİ